| Weight | 0,003 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2,3 × 1,2 × 0,5 cm |
| Interface | USB 2.0 |
| Manufacturer | KingStar |
| Type | Easy to carry, Fantasy, small |
| Capacity | 16 GB, 32 GB, 64 GB |
| Body Material | Metal |
| Color | Gold, Silver |
| shock resistance | yes |
| Water resistance | yes |
| Dust resistance | yes |
| COB&NAND | COB |
| construction | Taiwan |
| Warranty | 3 Years |
.
Kingstar Flash Memory KS218 – Fido (USB2.0)
Interface :
USB 2.0
Manufacturer :
KingStar
Type :
Easy to carry, Fantasy, small
Capacity :
16 GB, 32 GB, 64 GB
Body Material :
Metal
Color :
Gold, Silver
shock resistance :
yes
Water resistance :
yes
Dust resistance :
yes
COB&NAND :
COB
construction :
Taiwan
Warranty :
3 Years
Categories: USB 2.0 UFD, USB Flash Drive
شناسه محصول : 43863#
- Waterproof, shockproof and dustproof
- Small size and easy to carry
- Doorless design to prevent problems of getting lost
SKU: KS218 – Fido
Categories: USB 2.0 UFD, USB Flash Drive
Tags: flash memory, Flash Memory USB2, Kingstar Flash Memory, Kingstar Flash Memory KS218 – Fido (USB2.0), usb2
Additional information





