| Weight | 0,447 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18,8 × 7,5 × 7,2 cm |
| Manufacturer | KingStar |
| Type | blutooth speaker |
| Input Power | |
| Output Power | 5w*1 |
| Battery Capacity (mAh) | 1200 mAh, 3.7V |
| Playback time | 3 hours with 50% volume |
| Charging time | 3-4 hours |
| Signal to noise | 85db |
| Frequency Response | 120HZ~20KHZ |
| Max sound range | 10 meter |
| USB Port | yes |
| Connection Type | blutooth |
| Driver Size | 52*"1 |
| Memory card support | yes |
| Radio | yes |
| Microphone | Internal Microphone |
| AUX | yes |
| TWS | yes |
| Standards | IP44 (water resistant) |
| construction | China |
| Warranty | 1 Year |
.
Sold out
Kingstar Bluetooth Speaker KBS113
Manufacturer :
KingStar
Type :
blutooth speaker
Input Power :
5V – 500mAh
Output Power :
5w*1
Battery Capacity (mAh) :
1200 mAh, 3.7V
Playback time :
3 hours with 50% volume
Charging time :
3-4 hours
Signal to noise :
85db
Frequency Response :
120HZ~20KHZ
Max sound range :
10 meter
USB Port :
yes
Connection Type :
blutooth
Driver Size :
52*”1
Memory card support :
yes
Radio :
yes
Microphone :
Internal Microphone
AUX :
yes
TWS :
yes
Standards :
IP44 (water resistant)
construction :
China
Warranty :
1 Year
Categories: Pic Nic Size Speakers, Portable Speakers
شناسه محصول : 43952#
- Bluetooth speaker
- Supports Micro, FM.Radio, Flash
- Has a built-in microphone
- Ability to sync with the speaker is also another
SKU: N/A
Categories: Pic Nic Size Speakers, Portable Speakers
Tags: Kingstar, Kingstar Bluetooth Speaker KBS113, Kingstar Speaker, Speaker
Additional information








