| Weight | 0,003 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 4 × 1 cm |
| Interface | USB 3.2 |
| Manufacturer | KingStar |
| Capacity | 16 GB, 32 GB, 64 GB, 8 GB |
| Type | Light, small |
| Body Material | Plastic |
| Water resistance | yes |
| Dust resistance | yes |
| shock resistance | yes |
| COB&NAND | Micro COB |
| Warranty | 3 Years |
.
Kingstar Flash Memory KS311 – Skyla (USB 3.2)
Interface :
USB 3.2
Manufacturer :
KingStar
Capacity :
16 GB, 32 GB, 64 GB, 8 GB
Type :
Light, small
Body Material :
Plastic
Water resistance :
yes
Dust resistance :
yes
shock resistance :
yes
COB&NAND :
Micro COB
Warranty :
3 Years
Categories: USB 3.X UFD, USB Flash Drive
شناسه محصول : 43923#
- Very small and light
- Use Micro COB (Chip On Board) technology to further protect against water, shock and dust
SKU: KS311 – Skysi-1
Categories: USB 3.X UFD, USB Flash Drive
Tags: flash memory, Kingstar Flash Memory, Kingstar Flash Memory KS311 – Skyla (USB 3.2), USB 3.2
Additional information


