| Weight | 5,4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 26 cm |
| Manufacturer | KingStar |
| Type | blutooth speaker |
| Output Power | 45W |
| Battery Capacity (mAh) | 2200mAh |
| Playback time | 5 hours with 80% volume, 6 hours with 50% volume |
| Charging time | 5 hours |
| Max sound range | 10 meter |
| EQ TYPE | Bass and treble |
| Connection Type | blutooth, Wire |
| Driver Size | ″ 12 |
| USB Port | yes |
| Memory card support | yes |
| Radio | yes |
| Microphone | yes |
| AUX | yes |
| RMS | 45w |
| construction | China |
| Warranty | 1 Year |
.
Sold out
Kingstar Bluetooth Speaker KBS465
Manufacturer :
KingStar
Type :
blutooth speaker
Output Power :
45W
Battery Capacity (mAh) :
2200mAh
Playback time :
5 hours with 80% volume, 6 hours with 50% volume
Charging time :
5 hours
Max sound range :
10 meter
EQ TYPE :
Bass and treble
Connection Type :
blutooth, Wire
Driver Size :
″ 12
USB Port :
yes
Memory card support :
yes
Radio :
yes
Microphone :
yes
AUX :
yes
RMS :
45w
construction :
China
Warranty :
1 Year
Categories: Pic Nic Size Speakers, Portable Speakers
شناسه محصول : 44016#
- Bluetooth speaker
- Supports Micro, FM.Radio, Flas, Aux
- Treble and Bass capability
- Has a remote control
- Audio recording capability
- Has a microphone
SKU: N/A
Categories: Pic Nic Size Speakers, Portable Speakers
Tags: Kingstar, Kingstar Bluetooth Speaker KBS465, Kingstar Speaker, Speaker
Additional information







