| Dimensions | 104 × 104 × 188 cm |
|---|---|
| Output Power | 4Ω/5W*2 |
| input Power | 5V/500mAh |
| Freq. | 50HZ~20KHZ |
| Operating Range | 10 M |
| Speaker Size | ¢ 52mm*2 |
| Battery Capacity | 3.7V/1200mAh |
| Working Time | Up to 3 hrs |
| Color | Army, Green Army, Green-Gray, Gray |
| Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | Kingstar |
| Made in | China |
| Standards | CE-FCC-RoHS |
.
Kingstar Bluetooth Speaker KBS140
Categories: Pic Nic Size Speakers, Portable Speakers
Tags: Buy Speaker, Good Bluetooth Speaker, KBS140 Speaker, Kingstar
Additional information





