.
Kingstar Bluetooth BoomBox KBS552
- Bluetooth Speaker
- Battery Capacity 3000 mAh
- Made in Iran
- Power Output 40W
- Mic input
- USB, MicroSD (TF), 3.5mm Jack
- 18 Months Warranty
Category: Multimedia Speakers
Tags: KBS552 Speaker, Kingstar Bluetooth Speaker, Kingstar Speaker, Speaker
Additional information
| Output Power | 40 W |
|---|---|
| input Power | AC-220-240 V |
| Dimensions | 36CM*33CM*83CM |
| Freq. | 50HZ~60KHZ |
| Speaker Size | 8inch Sub*2 |
| Battery Capacity | 7.4 V / 3000 mAh |
| Brand | Kingstar |
| Accessories | Remote Control, Charger, Microphone |
| Connections | USB, MicroSD (TF), 3.5mm Jack, |









